Podívejte se na pokročilé statistiky a zjistěte příchozí přestup Joeyho Bakera

1
Podívejte se na pokročilé statistiky a zjistěte příchozí přestup Joeyho Bakera

V této sezóně bude v michiganském mužském basketbalovém týmu mnoho nových tváří, včetně dvou mužů z vyšší třídy pocházejících z přestupového portálu: Jaelin Llewellyn z Princetonu a Joey Baker z Duke.

My už se podíval na pokročilé statistiky promítnout, jak by Llewellyn mohl v příští sezóně vypadat v ofenzivě Michiganu, ale Baker je trochu záhadnější vzhledem k tomu, že jeho hrací doba v Duke byla mnohem sporadičtější.

řekl Baker v nedávném rozhovoru může být mnohem víc než jen zkušený bodový střelec Michigan Wolverines.

„Myslím, že mou největší předností by byla moje tříbodová střelba, něco, co jsem dokázal na Duke tuny,“ řekl Baker. letos ukázat.

Podaří se mu v Ann Arbor pokročit ve hře? To ukáže až čas, ale prozatím je zde rozpis toho, co od něj můžete očekávat v ofenzivě, na základě pokročilých statistik z minulé sezóny (všechny statistiky jsou s laskavým svolením @CBBAnalytics na Twitteru)

Baker je skvělý střelec, zvláště na rohové trojky

Mít kluky, kteří dokážou důsledně srážet rohové trojky, je v moderním basketbalu zásadní: je to nejsnazší přihrávka mezi tříbodovými možnostmi pro obránce jízdy a hráči mají tendenci brát z těchto míst nejvíce trojek. A rohová trojka je přesně tam, kde se Bakerovi daří.

Baker střílel 47,4 % na rohové trojky v minulé sezóně (87. percentil v celém univerzitním basketbalu), včetně extrémně efektivních 60 % na rohové trojky doma (97. percentil).

U všech těchto statistik je důležité vzít v úvahu, že pracujeme s malou velikostí vzorku. Loni střílel 9 na 19 na rohové trojky a průměrně hrával jen 11,9 minuty na zápas a hodně z těchto minut přišlo, když už Duke vedl o 15 nebo více.

Dá se s jistotou předpokládat, že příští rok v Michiganu pojede více trojek v zatáčkách, ale pokud odtamtud dokáže vystřelit od 36 do 40 %, dá to Michiganu spolehlivou tříbodovou možnost a pojistný ventil, pokud se zastaví Hunter Dickinson. nebo jízda z Llewellyna nevede k snadnému dokončení blízko ráfku.

Představoval bych si, že Michigan poběží několik setů, jako je ten v klipu níže (37 sekund), kde obránce hlídající Bakera bude nucen volit mezi přilepením se na něj a otevřením jízdní dráhy pro psovoda nebo ponořením se do barva, poskytující Bakerovi prostor, aby obránce zaplatil.

Baker se potřebuje zlepšit od středního pásma

Viděl jsem mnoho fanoušků z Michiganu online srovnávat Bakera s Nikem Stauskasem nebo Duncanem Robinsonem, ale největší rozdíl mezi nimi je, že Baker není zdaleka tak dobrý ve vytváření vlastních střel ze střední vzdálenosti.

Baker vloni moc střel ze střední vzdálenosti neudělal, ale těch, které udělal, jich moc neudělal, protože minulou sezónu nastřílel 23,5 % na branky ze střední vzdálenosti. To ho zařadilo do 20. percentilu univerzitního basketbalu.

Při pohledu na to nejlepší ze střední školy se zdá, že Baker od mládí věřil v myšlení Daryla Moreye – ve skutečnosti bere pouze trojky nebo jede na okraj, než spustí plovák nebo použije zpožděný pohyb, aby se dostal ke kbelíku.

Může být trochu pozdě učit starého psa novým kouskům, ale pro Michigana může být výhodné pokusit se ho vystřelit ze střední vzdálenosti, aby se rozběhl. Práce typu pick-and-roll na křídle s chlápkem jako Tarris Reed Jr. by mu tyto příležitosti mohla otevřít.

Je na nejlepším místě, ale před útokem má skvělou pumpu

Tak jako Ant Wright zmínil v nedávném videu, které rozebírá Bakerovu hru, se mu daří jako spot-up střílečka. Na celostátní úrovni byl hodnocen v 80. percentilu ve střelách na bod nahoru a v 96. percentilu ve střelách se skokem bez driblování, což se ukázalo jako účinnější v této kategorii než špičky Velké desítky jako Keegan Murray a Alfonso Plummer.

Baker může také nechat obránce hádat pomocí falešné pumpy, než zaútočí na okraj. Dělá skvělou práci, když drží hlavu na otočce, aby hledal spolustřelce, a má tendenci zajíždět doprostřed podlahy, kde by bylo o něco snazší udělat házení dolů na velkého.

Nikdy nebude pro Wolverines první nebo druhou možností útoku, ale pokud Baker dokáže využít tyto protiútoky, když se obrana zhroutí, přidá to další vrstvu k tomu, co může být útokem, který se řadí na vrchol konference.

Je lepší z levé strany podlahy než z pravé

Když se podíváme na svůj graf střel z minulé sezóny, Baker zaznamenává mnohem více střel z levé strany hřiště než z pravé (45 kombinovaných střel z levého křídla a levého rohu, tři pokusy, ve srovnání s 23 kombinovanými střelami na tato místa na druhé straně hřiště. ), a tyto pokusy využívá častěji.

Bakerovi se daří v levém rohu (odtud provedl 54,5 % ze svých 11 pokusů) a na levém křídle (udělal 50 % ze svých 34 pokusů). Tyto známky ho řadí na 90. a 95. percentil ve vysokoškolském basketbalu. Na této straně podlahy je naprosto elitní, ve srovnání se střelou pouze 13,3 % na trojkách na pravém křídle a 37,5 % na trojkách v pravém rohu.

S 89 zápasy univerzitního basketbalu na svém kontě musí obrana v tuto chvíli vědět, že dává přednost levé straně hřiště, což znamená, že Michigan bude muset být kreativní v tom, jak mu tam míč dostane.

Chtěl bych vidět Juwana Howarda, jak ho utíká z obrazovek curl and flare, podobně jako to dělali Wolverines s Elim Brooksem, když byl v minulé sezóně horký. Kromě toho by ho mohli držet na té straně podlahy jako terciární možnost mimo hru pick-and-roll, nebo se ujistit, že běží po té straně podlahy, když Wolverines tlačí míč při přechodu.

Je rozumné očekávat, že Baker bude někdy v této sezóně vedoucím bodem pro Wolverines? Asi ne. Ale poskytuje Michiganu tolik potřebnou tříbodovou střelbu a dává mladému týmu zkušeného vůdce (nezapomeňte: Baker byl kapitánem týmu Duke, který se v minulé sezóně dostal do Final Four).

Pokud se dokáže rozžhavit z hlubin a dokáže použít tyto značky k vytvoření falešného výstřelu, jeho útočná dávka by mohla v příští sezóně přenést několik zápasů ve prospěch Michiganu.

podobné příspěvky

Leave a Reply