PensBurgh Top 25 do 25 let: #23 – Jonathan Gruden

1
PensBurgh Top 25 do 25 let: #23 – Jonathan Gruden

Verze našeho Pensburgh Top 25 Under 25 odpočítávacího seznamu pro rok 2022 pokračuje s hráčem, o kterém se předpokládá, že bude vhazovat do hry Matta Murraye.

Příbuzný: 2022 Pensburgh Top 25 do 25 let: Absolventi a odjeli
#25: Nolan Collins
#24: Colin Swoyer

#23: Jonathan Gruden – LW
Pořadí 2021: 16
Věk: 22 (4. května 2000)
Získáno prostřednictvím: 2020 obchod Matt Murray s Ottawa Senators
Výška/hmotnost: 6’0” / 170 liber

Když přichází do své druhé profesionální sezóny, není to pro Jonathana Grudena tak, že by očekávání byla ve výšce mrakodrapu. To neznamená, že není dobrý hráč nebo nehodný svého místa v sestavě, ale vzhledem k potenciálu Penguins, i přes jeho mělkost, nebyl Gruden nikdy označen za hráče, který „nemůže chybět“.

Gruden měl za úkol hrát fyzickou, spodní šestku pro klub Wilkes-Barre/Scranton, a na konci sezóny se ocitl jako lídr týmu v odehraných zápasech a objevil se v 75 ze 76 možných zápasů. Spolehlivost a spolehlivost jsou vždy pozitivní vlastnosti.

Z ofenzivního hlediska Gruden téměř zdvojnásobil své body ve srovnání s jeho první sezónou s Baby Penguins. Dvouciferné góly a asistence jsou pozitivní nárůsty, ale číslo, které mi opravdu trčí, je 78 trestných minut. Zatímco Gruden odehrál v letech 2020-21 pouze 32 zápasů a nashromáždil 13 PIM, 78 PIM propůjčuje větší důvěryhodnost představě trenérů, kteří chtějí, aby křídelník přijal fyzičku typického útočníka v nižší linii.

I kdyby se měl dostat do jasných světel NHL, na Grudena se nikdy nebude pohlížet jako na stálý zdroj urážky; bude se muset spolehnout na svou fyzickou hru a obranné povinnosti a možná se tu a tam zapíše do výsledkové listiny. Zdá se, že trenéři v této lize vždy najdou místo pro toho tvrdě pracujícího, muckera-grindera na nižších řadách.

Nicméně, když Gruden míří do sezóny ve věku 22 let, což je poslední rok jeho vstupní smlouvy, bude muset ve své hře udělat nějaké kroky, pokud chce obdržet svou první oficiální výzvu během ročníku 2022-23. kampaň. Spoluhráči Valtteri Puustinen, Drew O’Connor a Filip Hallander si v minulé sezóně vyzkoušeli dění v NHL. A v případě O’Connora může být v úvodním večeru týmu 13. října.

Ve svých 22 letech je ještě čas, aby se z Grudena stalo něco jako pozdně kvetoucí. Do značné míry se o něm počítá jako s hráčem na spodních šesti místech v NHL. A měl by na této trajektorii zůstat, ne-li ji trochu překročit, pokud předvede působivou sezónu 2022-23 v AHL.

podobné příspěvky

Leave a Reply