Nejlepší obchody, místa přistání pro kapitána Chicago Blackhawks Jonathana Toewse | Zprávy, výsledky, zvýraznění, statistiky a pověsti

2
Nejlepší obchody, místa přistání pro kapitána Chicago Blackhawks Jonathana Toewse | Zprávy, výsledky, zvýraznění, statistiky a pověsti

0 z 5

  Joe Hrycych/NHLI přes Getty Images

  Pod vedením generálního manažera Kylea Davidsona prochází Chicago Blackhawks očekávanou dlouhou přestavbou. Proces má vyvolaly spekulace o budoucnosti franšízové ​​superstar Patricka Kanea a dlouholetého kapitána týmu Jonathana Toewse.

  Tato dvojice sloužila jako základní kusy při vzestupu Blackhawks do velmoci NHL v letech 2009-10 a 2014-15. Dovedli klub ke třem Stanley Cupům, získali individuální ocenění a získali místo mezi ligovými 100 nejlepších hráčů.

  Blackhawks však od svého posledního šampionátu v letech 2014-15 neustále klesají. Za posledních pět sezón se v play off odehráli pouze jednou, protože jejich soupiska vyčerpala omezení platových stropů a rychlé dohody.

  řekl Toews Mark Lazerus z The Athletic, že ​​Blackhawks by se mohli poohlížet po pětileté přestavbě, což mu „neznělo lákavě“. Řekl také, že neustálá fluktuace hráčů za poslední tři nebo čtyři roky byla „opravdu, opravdu vyčerpávající. A vyčerpávající.”

  Zatímco Kane zůstává mezi nejlepšími střelci NHL, poslední dvě sezony byly pro Toewse těžké. 34letý muž vynechal celou kampaň 2020-21 zkrácenou COVID kvůli syndrom chronické imunitní odpovědia v minulé sezóně měl v kariéře minimum 37 bodů v 71 zápasech.

  Stejně jako Kane, i Toews má platový strop 10,5 milionu dolarů pro roky 2022-23 s úplnou doložkou o zákazu pohybu. Jeho skutečný plat bude 2,9 milionu dolarů poté, co od Blackhawks obdržel podpisový bonus 4 miliony dolarů. Přesto nebude snadné přesunout tuto smlouvu, pokud si Blackhawks neudrží až polovinu jeho čepice.

  Toewsova snaha vrátit se zpět by z něj mohla v nadcházející sezóně udělat lákavý obchodní cíl, zejména pro uchazeče o play off, kteří hledají obousměrného centra s vedením a zkušenostmi z mistrovství. Zde je pět potenciálních přistávacích míst a co by Blackhawks mohli získat na oplátku.

1 z 5

  John Tlumacki/The Boston Globe prostřednictvím Getty Images

  11. července na NHL.com Informovala o tom Amalie Benjaminová Boston Bruins čekali na zprávu, zda se Patrice Bergeron vrátí na další sezónu nebo odejde. Čekají také na to, zda se David Krejčí hodlá vrátit poté, co minulou sezónu strávil hraním v rodné České republice. O tři týdny později stále není známo, zda se některý z hráčů vrátí.

  I kdyby se jeden z nich vrátil, Bruins by mohli hledat dalšího centra pro jednoho ze svých horní dva řádky v nadcházející sezóně, zvláště pokud doufají, že zůstanou uchazečem o play off. Možná by se podívali na získání Toewse jako pronájem na jednu sezónu, pokud by byl ochoten přijmout výměnu do Bostonu.

  Toews mohl zastávat roli středu v první nebo ve druhé lajně, podle toho, zda se vrátí Bergeron a/nebo Krejčí. Díky jeho zkušenostem, vůdcovství a obousměrným schopnostem by se dobře hodil vedle veteránů Bruins, zatímco mladší hráči by z jeho přítomnosti mohli těžit.

  Bruins možná budou muset být kreativní, aby získali Toewse. Mají jen 4,8 milionu dolarů
  prostor pro čepicii když dostanou určitou úlevu od začátku sezóny, pokud Brad Marchand (operace kyčle) a Charlie McAvoy (rameno) jít do dlouhodobě zraněné zálohy, když se zotavují po mimosezónní operaci. Boston však musí po návratu do sestavy splňovat limity.

  Aby se Bruins utkali s Toewsem, mohli se pokusit o výměnu tří týmů. Blackhawks by si ponechali polovinu z 10,5 milionů dolarů, které Toews trefil do stropu, přičemž Bruins a druhý klub si zbytek rozdělí na polovinu. V rámci návratu by mohli nabídnout křídelníka Jakea DeBruska nebo centra Jacka Studnicku spolu s draftovou dvojkou a perspektivou, jako je John Beecher.

2 z 5

  Brett Holmes/Icon Sportswire přes Getty Images

  13. července ztratilo Calgary Flames vedoucího střelce Johnnyho Gaudreaua ve prospěch Columbus Blue Jackets. ve volné agentuře. O deset dní později oni
  obchodováno křídelník Matthew Tkachuk do Floridy Panthers, v rámci návratu křídelník Jonathan Huberdeau a obránce MacKenzie Weegar.

  Huberdeau a Weegar by mohli pomoci Flames zůstat v této sezóně mezi nejlepšími týmy Západní konference. Mohou však potřebovat posílení na své středové pozici ve druhé linii v určitém okamžiku před uzávěrkou obchodu. Toews by v tu chvíli mohl být lákavou možností, pokud je ochoten schválit výměnu do Calgary.

  Očekává se, že se Sean Monahan vrátí z jeho operace pravého kyčle včas na soustředění v září. Jeho potíže po operaci levé kyčle však naznačují, že by mohl mít potíže s obsazením role středu druhé linie. Flames by mohli těžit z toho, že by přivedli někoho s Toewsovými dovednostmi a zkušenostmi dodatečná hloubka.

  Flames mají 9,3 milionu dolarů v prostoru čepice s omezenými volnými hráči Andrew Mangiapane a Oliver Kylington odešli znovu podepsat. Získání Toewse v offseason nebo v první polovině základní části by mohlo zabrat příliš mnoho místa na čepici, i když Blackhawks absorbovali polovinu jeho čepice.

  Pro Flames by mohlo být lepší počkat do uzávěrky obchodu, kdy nashromáždí více místa. Návrat do Blackhawks by mohl být výběr ve druhém kole, mladý obránce, jako je Juuso Valimaki, a vyhlídka, jako je Connor Zary.

3 z 5

  Dave Sandford/NHLI přes Getty Images

  Colorado Avalanche mají významnou díru středem druhé linie po odchodu Nazem Kadri ve volném zastoupení. Adrian Dater of Colorado Hockey Now nedávno navrhl, že Toews by mohl být solidní krátkodobou náhradou.

  Dater uznal obavy o Toewsův věk, smlouvu a nedávný pokles jeho produkce. Počítal s tím, že Toews nemusí být k dispozici až do uzávěrky obchodu, kdy podle něj bude horkým zbožím. Tím by si Avalanche vystačili s Mikko Rantanenem nebo Alexem Newhookem jako středem druhé linie. Tuto roli by mohl plnit i JT Compher.

  Když už mluvíme o Compherovi, Dater navrhl, že by mohl být součástí návratu k Blackhawks. Avalanche by také mohli v letech 2023 a 2024 pověsit své volby v prvním kole. Mohou se však zdráhat se s nimi rozloučit, protože již vyměnili své druhé a třetí hráče v obou návrzích. Možná budou muset místo toho zahrnout několik potenciálních zákazníků.

  Avalanche vstoupila do srpna s téměř 18,2 milionu dolarů v prostoru předpokládaného limitu obchodu. Přesto možná budou muset přimět Blackhawks, aby sebrali polovinu Toewsova zásahu do čepice, aby dohodu usnadnili, zvláště pokud plánují další přírůstky před uzávěrkou.

  Toewsova produkce by mohla zlepšit bruslení na hlubším klubu v Coloradu. Přinesl by Avs spoustu zkušeností a vedení v jejich snaze obhájit Stanley Cup.

4 z 5

  Brett Holmes/Icon Sportswire přes Getty Images

  Poté, co se Dallas Stars dostali do finále Stanley Cupu v roce 2020, v roce 2021 vynechali play off a loni na jaře byli vyřazeni z úvodního kola Calgary Flames v sedmi tvrdě vybojovaných zápasech. Mohou mít prospěch z toho, že budou mít Toewsovo centrum jejich druhá linies kapitánem týmu Jamiem Bennem na levém křídle a Tylerem Seguinem na pravém.

  CHGO Sports’ Jay Zawaski nedávno oznámil, že není pravda na fámě spojující Stars s hvězdou Blackhawks Patrickem Kanem. I kdyby Stars pronásledovaly 33letého křídelníka, požadovaná cena Blackhawks se spojila s Kaneovou Dosažený strop 10,5 milionu dolarů a úplná klauzule o zákazu pohybu ho mohla dostat mimo dosah Hvězd.

  Vzhledem k hloubce Stars mezi jejich křídly by se Toews mohl lépe hodit jako obousměrný centr se značnými zkušenostmi ze šampionátu. Je pravda, že má stejnou smlouvu jako Kane a bude muset s obchodem souhlasit. Blackhawks by si také museli ponechat zdravou část zásahu čepice.

  Hvězdy mají 11,5 milionu dolarů
  prostor pro platový strop zbývající, ale ještě musí znovu podepsat vycházející mladé hvězdy Jasona Robertsona a Jakea Oettingera. Pravděpodobně budou muset počkat do uzávěrky obchodu, než nashromáždí dostatečný prostor pro pronásledování Toewse.

  Pokud jde o návrat, Blackhawks by mohli požádat o mladého obránce Thomase Harleyho a vyhlídky, jako je Ty Dellandrea, spolu s volbou draftu. Přesto by se pronájem, jako je Toews, mohl vyplatit, pokud jsou Stars v play-off do uzávěrky výměny.

5 z 5

  Francois Lacasse/NHLI přes Getty Images

  New York Islanders podle něj pronásledují centra volného hráče Nazema Kadriho Kevin Kurz z The Athletic. Pokud tyto snahy selžou, možná generální manažer Lou Lamoriello zváží Toewse jako volbu centra druhé linie.

  Islanders už mají dva centry v Mathewu Barzalovi a Brocku Nelsonovi. Kurz navrhl přesunout jednoho z nich na křídlo, aby uvolnil místo pro Kadri, ale stejný nápad by mohl platit, pokud by získali Toewse.

  Kadri by Islanders poskytl útržkovitého centra druhé lajny po nejlepší 87bodové sezóně v kariéře a zisku Stanley Cupu. Toews nehraje stejným stylem, ale je to solidní obousměrný centr, který přináší letité zkušenosti ze šampionátu a vedení.

  S 11,2 miliony dolarů prostor pro platový strop
  a omezení volní hráči Noah Dobson a Alexander Romanov stále ještě zbývali podepsat smlouvu, Islanders by neměli dostatečný prostor na to, aby Toews zasáhl do začátku sezóny. Budou muset přesvědčit Blackhawks, aby si polovinu z toho nechali. Na oplátku by mohli nabídnout Joshe Baileyho spolu s volbou draftu a vyhlídkou.

  NYI Hockey Now’s Stefan Rosner nedávno oznámil, že ostrovy nakupují Bailey. Dvaatřicetiletému křídelníkovi zbývají dva roky smlouvy s průměrným ročním zásahem 5 milionů dolarů. Rosner věří, že by mohl udělat zázraky pro přebudovaný klub, jako je Blackhawks.


  Informace o platovém stropu aktuální k 2. srpnu 2022, přes Cap Friendly.

podobné příspěvky

Leave a Reply